02? Telefónica o2

02, o 2 či outu a ou tu? Správný název je Telefónica o2!

Zářivý neonově modrý stánek společnosti Telefonica o2 s logem

Uživatelé mobilních telefonů na území České republiky mají na výběr, zda si za operátora zvolí společnost Vodafone, T-Mobile, Ufon, nebo Telefónica o2. Ta v Česku jako jediná provozuje jak mobilní, tak také pevnou telefonní síť a je to právě ona, která spusila na svém webu odmenazadobiti.cz pro své zákazníky soutěž dobij a vyhraj.

Reklama:

Telefonica 02 je nadnárodní společností, které má tedy své sídlo i v Česku. Hlavní ústřednu má v pražském BB Centru. Již během roku 2009 měla Telefónica O2 necelých pět milionů uživatelů. Společnost jako taková vznikla v roce 2006, kdy přešla z Českého Telecomu. Ve stejné datum, tedy prvního července, převzala také společnost Eurotel Praha, která provozovala mobilní síť Eurotel a od prvního září 2006 tak funguje už společnost 02.

Společnost Telefónica patří mezi deset největších firem na území České republiky. Jako první společnost spustila komerční síť třetí generace 3G. Je jasné, že se zabývá hned několika věcmi najednou.

Své hlavní zaměření má ale na mobilní klienty, stejně tak, jako na ty s pevnou linkou. To ale není vše, o2 také nabízí připojení k internetu, kabelové televize a různé další služby. Ty se pak mohou kombinovat do různých balíčků, které můžete využívat. Veškeré informace se nakonec můžete dočíst na webové stránce společnosti, kterou najdete na www.cz.o2.com či na české verzi o2.cz.

Foto O2 hatte definitiv etwas beeindruckendes od go.flickr pod licencí CC BY-SA 2.0.

Reklama: